Dropshipping Nedir?

  • Tarih |

Dropshipping Nedir?

Stoksuz satış anlamına gelen dropshopping, işletme giderlerini ortadan kaldıran ve düşük sermaye ile uygulanabilen bir e-ticaret yöntemidir.

Dropshipping ile standart perakende modeli arasındaki en önemli fark, bu yöntemde sizlerin herhangi bir stok bulundurmamasıdır. Bunun yerine siz üyelerimiz ürünü BS İthalat’dan alır. Üyelerimiz siparişi BS İthalat’dan alır ve doğrudan müşteriye gönderilir.

Daha az sermaye gerektirir. Mağaza için bir depo tutmak ve ürün stokları tutmak gerekli değildir. Bu şekilde satış yapmak daha masrafsızdır. Bu modelde bir ürünü satmadan önce satın almanız gerekmez. Müşterinin zaten satın aldığı ürünü almanız gerekir. Böylece ürünün elinizde kalması gibi bir risk oluşmaz.

Başlaması kolaydır. Fiziksel olarak ürünlerle uğraşmak zorunda kalınmadığından para, enerji ve mekan tasarrufu yapılır. Riskler yüzünden endişelenmenize gerek kalmaz.

Bir depo için ödeme yapmaya, muhasebe için envanteri takip etmeye ya da iade işlemleriyle uğraşmaya gerek yoktur. Tüm bunlar üyelerimiz değil, BS İthalat’ın sorumluluğundadır.

Envanter satın almak ya da depo yönetmekle uğraşmak zorunda olmadığınız için bu satış yönteminde genel masraflarınız oldukça düşüktür. Siz büyüdükçe harcamalarınız artar, ancak hiçbir zaman stok yönetimi yapılması gereken bir model kadar masrafınız olmaz.

Esnek konumludur. Bu yöntemle satış yaparken, müşterilerle ve BS İthalat ile kolayca iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede işletmenizi her yerde yönetebilirsiniz.

Satacağınız ürünleri önceden satın almanız gerekmediğinden potansiyel müşterilerinize daha geniş bir ürün gamı sunabilirsiniz.

BS İthalat